Apple Music

Apple Music Türkiye’de MESAM ve MSG engelini aştıktan sonra güncelleme ile birlikte artık ülkemizde de kullanılmaya başladı. Aslında ben Spotify’a çok alışmıştım. Ancak “Apple is Apple” mottosu ve sadık bir Apple’cı olarak hemen 3 aylık deneme üyeliğimi başlattım.

Daha önceden Itunes’da arattığınız ve bulduğunuz tüm müzikleri ister cihazınıza indirmeden,  isterseniz indirerek dinleyebiliyorsunuz. Özellikle internetin olmadığı yerde veya telefonunuzun uçak seyahatleri sırasında kapalı olması gerektiğinden şarkıları cihazınıza indirmeniz gerekiyor. Her parçaya ayrı ücret yerine aylık 9.90 TL ye tüm parçaları indirebiliyorsunuz.

Tarzın Ne?

Uygulama girişinde sizin için bölümünden sevdiğiniz tarzları, sanatçıları seçip tavsiye edilen parçaları dinleyebilirsiniz. Ufak bir hatırlatma, bazen sorun çıkabiliyor bu bölümde ” an error occured” şeklinde. Ekranı bir kere aşağıya kaydırırsanız problem çözülecektir.

IMG_4721

 

IMG_4723

 

IMG_4724

 

 

Beats1 Radyo – Worldwide. Always on.

Spotify’ın aksine Apple Music canlı yayın radyoda barındırıyor. Yani DJ ve VJ’ler yayın yapıyor.

 

Ekran Resmi 2016-02-10 12.58.19

 

Ayrıca tarzınıza göre seçebileceğiniz liste radyolar da var.

 

Ekran Resmi 2016-02-10 13.23.59

 

Kendi ruh halinize görede müzikleri kategorize edip listelerinizi yaratabilirsiniz.

 

IMG_4727

 

Aygıtınıza indirmek istediğiniz ve çevirimdışıyken dinlemek istediğiniz parçaları 3 noktaya tıklayıp bulut işaretine basınca telefonunuzda çevirımdışı iken dinleyebilirsiniz. Bir listenin tamamını çevirimdışıyken dinlemek için listenin içindeyken bulut işaretine basarak aygıtınıza indirip çevirımdışı dinleyebilirsiniz.
IMG_4726

 

Wifi ye bağlı değilken Apple Müzik uygulamasını Iphone’da kullanmak için Ayarlar-Müzik Hücresel Veri’yi Kullan seçeneği açık olması gerekiyor.

 

Keyifli dinlemeler.