Yeni müzik anlayışım: “Spotify”

Reklam’ın iyisi kötüsü olmaz lafının bir kez daha kanıtlandığını görmekteyim. Geçtiğimiz günlerde Vodafone Türkiye tarafından yazıya konu olan uygulamamız Spotify için yeni paketler geliştirilmiş hatta mobil operatörün bazı üst sınıf paketlerini kullanan müşterilerine abonelik ücretsiz olarak sunulmuş. Spotify ve Vodafone arasında “Win-Win” odaklı yapılmış olan anlaşmanın başarısına ulaştığını ve kulaktan kulağa spotify uygulamasının sık sık dolaştığını söylemek mümkün. Sanırım bende Spotify’ın sadık bir müşterisi olacak gibiyim. Öyle ki bugün kendimi telefonumdaki tüm müzik dosyalarını silerken buldum ve Spotify uygulama ikonunu ilk sayfama taşıdım. İş yerinde Mac Os için geliştirdikleri programı indirerek listelerimi yarattım.

31 Aralık 2015 e kadar devam eden kampanya ile ilk 3 ay 0.99 TL ödeyerek uygulamaya kayıt oldum ve premium özelliklerinden hemen yararlanmaya başladım. Premium olmadan müzik dinlemekte mümkün fakat bazı kısıtlamalar koymakta. Premium özelliklere gelirsek;
IMG_3596Müzik zevkinize göre kategorize edilmiş listeler, ruh halinize göre seçim yapma olanağı, o anki dinlediğiniz parça ve sanatçıya benzer müzikler. Beğendiğiniz şarkılardan sizin oluşturduğunuz listeler ve bu listeleri arkadaşlarınızla paylaşma. Reklamsız radyo hizmeti, cep telefonunuzdan müzikleri çevirimdışı (uçakta veya internetin mümkün olmadığı bir ortam) olsanız bile dinleme imkanı.

IMG_3613 Karışık çalma, yineleme ve Müzik kalitesini(en düşük 96 kb/s en yüksek 320 kb/s) ayarlayabilme seçeneği. Ayrıca, Şarkının sözlerini simultane takip edebilirsiniz.

Spotify’ın kütüphanesi oldukça geniş. Şu ana kadar aratıpta bulamadığım bir parça olmadı.

 

 

 

 

 

İşte buda benim sizlerle paylaştığım listem. Keyifli dinlemeler.